Како је обележен Светски дан мира у ОШ „22.октобар“ у Бачком Моноштору

„Нека мир превлада на Земљи, бар један дан мира и ненасиља” – тако гласи универзална порука 21. септембра, подсетили су нас представници Ученичког парламента наше школе у дану обележавања светског Дана мира.

По узору на традиционални позив „звона мира“ у згради Уједињених нација у Њујорку, и у нашој школи позвонило се гвозденим звоном у подне 21. септембра и позвани су сви присутни у хол школске зграде да се окупе и послушају неколико порука и кратак лирски перформанс у име мира и ненасиља.

У дану који је претходио обележавању светског Дана мира, наставница историје је појаснила обавезујућу поруку свим људима која је постављена резолуцијом Генералне скупштине Организације уједињених нација да макар једном у години транспарентно говоре о миру, организују скупове и манифестације у то име.